Tarım ve Hayvancılık

 

 

AKSÜT TARIM HAYVANCILIK / ALB İNŞAAT TARIM HAYVANCILIK

 

2011 yılında Malatya’nın Akçadağ ilçesinde hayvancılık sektöründe faaliyetlerine başlayan Aksüt, toprağı, havayı, doğanın gücünü süt sığırcılığı ile birleştirerek günümüzde 3000 büyük baş hayvan kapasitesine ulaşmıştır.

 

Aksüt firması olarak, sağlıklı yem ve temiz suya önem veriyoruz ve yaklaşık 4200 dönüm arazi ekerek yemimizi suni gübre, tarım ilacı ve GDO kullanmadan kendimiz üretirken; ilaç ve antibiyotik kullanımını en aza indirmek için aşı programları uygulayıp hastalıklara karşı koruyucu hekimlik yöntemlerini öne çıkarıyoruz.

 

Toplam 40 ton günlük süt üretilen tesisimizde, sağım hijyeni önceliği ile sağlıklı inekten sağılan tertemiz sütün temiz zincir kırılmadan son kullanıcıya ulaşmasını sağlıyor ve sağım ekipmanlarımızın hijyeni için doğaya ve insana zarar vermeyen özel ürünler kullanmaya özen gösteriyoruz.

 

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığından özel üretim izni ile üretim yapan, kalite kontrol ve hijyen programları ile sürekli denetlenebilir ve sürdürülebilir hijyeni önemseyen çiftliğimiz Helal Sertifikası, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası ve ISO 9001 Kalite Belgesine sahiptir.

 

www.malatyaciftligi.com